Úvod  /  Kontajnery  /  Konštrukcia obytných kontajnerov

Konštrukcia obytných kontajnerov

Nosný rám
Nosný rám nami ponúkaných kontajnerov je vyrobený z uzatvorenej dutej oceľovo-zvarovanej valcovej konštrukcie. Vo všetkých ôsmych rohoch /výnimočne iba v štyroch horných rohoch/ sa nachádzajú oceľo-liatinové rohové prvky s oválnymi otvormi, umožňujúce mechanický úchyt a ľahkú manipuláciu s kontajnermi pomocou autožeriavu, alebo auta s hydraulickým ramenom.
Manipuláciu s kontajnerom pomocou vysokozdvižného vozíka umožňujú aj dva páry otvorov /tunelov/ v spodnej časti nosného rámu. 

Opláštenie
Plášť je tvorený stenami z profilovaného oceľového pozinkovaného plechu hrúbky do 1,5  mm. Pozinkovanie plechov nástrekom má antikorózny účinok. Podlahu tvorí rám z oceľových profilov, podlahový rošt zvarený z valcových a dutých nosníkov, oceľový pozinkovaný plech hrúbky 0,63 mm, na ktorom je položená vode odolná drevotriesková podlaha hrúbky do 22 mm. Strešná krytina je taktiež z oceľového pozinkovaného trapézového plechu, ktorý je uložený na oceľových strešných nosníkoch, prizváraných ku konštrukcii rámu.

Steny tvoria v systéme nenosné prvky s možnosťou ich odnímania, čím sa vytvára predpoklad pre veľkú variabilitu vnútorného priestoru pri ukladaní a umiestňovaní  kontajnerov.

Elektroinštalácia
Vonkajšie napojenie kontajnera na zdroj elektrickej energie umožňuje prívodná zásuvka /400/32Ah/, ktorou začína elektrická inštalácia. Z prívodky je káblom napojená plastová rozvodnica a odvodná zásuvka /400/32Ah/, ktorá umožňuje vonkajšie prepojenie kontajnerov navzájom. Rozvodnica sa nachádza vo vnútri kontajnera, na jeho zadnej stene. Prívodka a odvodná zásuvka sú uchytené na vonkajšej strane kontajnera, vo výške cca. 2,5 m nad úrovňou terénu, spravidla na krátkej stene kontajnera oproti dverám.
Na konštrukciu kontajnera sú navarené pásoviny pre uzemnenie kontajnera, ktoré je vyvedené pri jeho dolnom ráme.
 
Interiér
Vnútorné obloženie stien, podlahy a stropu je vyrobené z horľavej laminovanej drevotriesky hrúbky 10 – 22 mm, svetlej farby /biela alebo svetlý dub/. Stupeň horľavosti je C2. Stropná doska je prichytená ku stropnej konštrukcii pomocou nitov, prekrytých bielou plastovou krytkou. Rovnaký systém uchytenia má i obklad stien. Podlaha je pokrytá PVC podlahovou krytinou s kresbou hrúbky 1,5 – 2,0 mm, ktorá je pri stenách ukončená plastovými lištami.

Tepelnú izoláciu stien, podlahy a stropu tvorí minerálna vata /NOBASIL M a podobne/ rôznej hrúbky: steny – do 60 mm, podlaha – do 80 mm, strop – do 100 mm.

Súčasťou interiéru sú:
- jedno, resp. dve biele plastové otvárateľné a sklopné okná s gumovým tesnením /na čelnej alebo na bočnej stene kontajnera/, s izolačným dvojsklom a s vonkajšou bielou plastovou roletou s ručným ovládaním,
- 1 x vonkajšie jednokrídlové dvere so zárubňou, pozinkované, v hladkom prevedení, vo farbe odtieňov RAL, ktorá je zhodná s farbou opláštenia  
- 1 x PVC kľučka dverí, zámok FAB a spravidla 3 ks kľúčov
- 2 x žiarivkové svetlo s krytom /2 x 36 W/
- elektroinštalácia, 220/380 V, 50 Hz
- 1 x ističová skrinka 
- 1 x vykurovacie teleso /nástenný elektro-konvektor/
- 3 x vnútorná zásuvka, spravidla umiestnená pod oknami
- 1 x vnútorný vypínač

Späť