Kontakt

CONTAINER SERVICES s.r.o.
Diaľničná cesta 7
903 01 Senec, Slovakia

Predaj.Kontajnery@containers.sk - customer service

+421 911 776 702
Predaj.Kontajnery@containers.sk

© 2019 Container Services s.r.o.
Úvod  /  Samoobslužný sklad  /  Konštrukcia kontajnerov

Konštrukcia kontajnerov

Nosný rám
Nosný rám nami ponúkaných kontajnerov je vyrobený z uzatvorenej dutej oceľovo-zvarovanej valcovej konštrukcie. Vo všetkých ôsmych rohoch sa nachádzajú oceľo-liatinové rohové prvky s oválnymi otvormi, umožňujúce mechanický úchyt a ľahkú manipuláciu s kontajnermi pomocou autožeriavu /pri 40´ stopových kontajneroch/ alebo vozidla s hydraulickým ramenom /iba pri 8´, 10´ a 20´ stopových kontajneroch/.

Opláštenie
Plášť je tvorený stenami z profilovaného oceľového plechu hrúbky 1,5 - 2 mm. Podlahu tvorí rám z oceľových profilov, podlahový rošt zvarený z valcových a dutých nosníkov, ktorý je pokrytý oceľovým ryhovaným plechom hrúbky 4 mm, na ktorom je položená drevená podlaha z impregnovaných preglejových dosiek hrúbky do 28 mm /iba pri skladových kontajneroch/. Skladové a stavebné kontajnery nemajú tepelnú izoláciu.

Dvere
Čelnú stenu kontajnera tvoria dvojkrídlové dvere, ktoré sú zaistené dvomi /pri stavebných kontajneroch/, resp. štyrmi /pri skladových námorných kontajneroch/ zvislými pozinkovanými tiahlami. Pozinkovanie súčastí kontajnera nástrekom má antikorózny účinok. Tiahlá majú pozinkované závesné čapy a zaisťovaciu klapku, ktorá umožňuje zavesenie dvoch, resp. štyroch visiacich zámkov na uzamknutie kontajneru. Visiace zámky však nie sú súčasťou dodávky ponúkaných kontajnerov.

Významným prvkom pasívnej bezpečnosti pri skladových a stavebných kontajneroch je aj ochranná klapka prekrývajúca zaisťovaciu klapku so zámkom, ktorá tak znemožňuje nežiadúce vylomenie alebo poškodenie zámku kontajnera koróziou.
Po obvode sú dvere opatrené gumovým tesnením. Uhol ich otvárania je 270˚. Povrchovú úpravu dverí a plášťa kontajnerov tvorí jeden základný a dva vrchné nátery. 

Späť